MARZEC 2021 - Międzynarodowy Dzień Teatru w zamknięciu

 

Prezent!
Na Międzynarodowy Dzień Teatru - recenzja z naszego SZCZĘŚCIA. Dziękuję wszystkim, którzy się przyczynili i mają swój udział, a Widzów zapraszamy jak tylko się da! Spotkajmy się w zdrowiu i z nadzieją ( dlatego na zielono) - na szczęście!

http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/nic-dwa-razy-sie-nie-zdarza-a-moze-milosc-nie-ma-daty-waznosci.html

 

 

 

 

Z naszego planowanego  SZCZĘŚCIA i PRAWDY nic nie będzie. 

Zostawcie sobie zakupione bilety.
Zrealizujemy je, najszybciej jak się da! Zostańmy wszyscy w zdrowiu!

W piątek pożegnalna "Mleczarnia" Jacka Rykały a potem...
Do zobaczenia 10 kwietnia! Wkrótce damy znać, co wtedy zagramy. Bo przecież na pewno będzie wolno!


 

 

 

 

 

"Ostatnie poświntuszenie",  Paweł Partyka

ostatnie 07

Oglądaj >>

"Między słowami" - recenzja "Szczęścia"

W marcowym wydaniu Miesięcznika Śląsk ukazała się recenzja "Szczęścia" autorstwa Wojciecha Lipowskiego.

"Śląsk" marzec 2021 WOJCIECH LIPOWSKI "Między słowami"

Jak to jest, że w drugim człowieku widzi się czasem odbicie samego siebie, albo kogoś, kto pojawił się wcześniej, przed nami w określonym miejscu i czasie? Czy nie dzieje się tak, bowiem lubimy uciekać od spraw dokonanych, przegranych, niedoli i plag, jakie na nas spadają niczym fale uderzające o brzeg? Może oczekiwanym wybawieniem z trudnych sytuacji, nużącej zwykłej codzienności są dni, których nie znamy, gdzie wszelkie obawy i nadzieje mają jeszcze, przynajmniej teoretycznie, szansę urzeczywistnienia Praca ludzkiej wyobraźni zawsze odbywa się w perspektywie oczekiwań, które kształtują nie tylko nasze uczucia, lecz także pobudzają ciekawość dalszego ciągu każdej prywatnej historii, w której zdarzenia powtarzają się bez przerwy, prowadząc do istoty rzeczywistości. W każdym przypadku zaskakującej formą, treścią, znaczeniem.

Podobne dylematy nieobce są bohaterom sztuki Szczęście (Le Bonheur) Erica Assousa z roku 2012, francuskiego autora ponad dwudziestu komedii teatralnych, wchodzącego powoli na polskie sceny, niezwykle popularnego poza naszymi granicami. Premiera wspomnianego utworu odbyła się niedawno w katowickim Teatrze Bez Sceny.

Assous, zmarły w zeszłym roku dramaturg, scenarzysta filmowy, reżyser, jak mawiano, współczesny Marivaux, mistrz wielkiego, emocjonalnego niepokoju nazywany jest często specjalistą od relacji małżeńskich, w ogóle problemów par w różnych zależnościach i konstelacjach, jak powiedział w jednym z wywiadów: „Staram się, aby moje komedie były trochę niepokojące, burzące tabu, moje postaci są pełne niedoskonałości, braków, czasem niespełnienia i w tej nieporadności zabawne. Tworzę raczej antybohaterów, kreślę sylwetki ludzi zwykłych pełnych niepokoju. Ten ostatni rozumiem jako coś istotnego, krępującego, wywołującego zażenowanie, napięcie, wynikające z faktu, iż często nie mówimy sobie wszystkiego, co powinniśmy powiedzieć".

Jego utwory, chociaż w większości komediowe, wymykają się prostej kwalifikacji gatunkowej, mają drugie dno, które cierpliwi widzowie, otwarci na spotkanie z czymś więcej, niż tylko odbiorem fabuły, z pewnością odkryją, dziwiąc się zapewne, że pod powierzchnią rzeczy powszednich, przewidywalnych, znajduje się inny tekst dostępny dla wyczulonych i wytrwałych. To główna cecha sztuk Assousa, który często określał tworzone przez siebie fabuły grami prawdy. Czerpał w tym wypadku zupełnie świadomie z dokonań innych twórców sztuki dramatycznej, wskazując Harolda Pintera czy Jeana-Loup Dabadie. Od pierwszego nauczył się budowania napięcia, kreślenia tła społeczno-obyczajowego, drugiemu zawdzięcza cięte, dynamiczne, sprawnie skonstruowane dialogi, zaskakujące repliki, które stanowią niezwykłą ozdobę poszczególnych tekstów. Można powiedzieć, że za sprawą tego dziedzictwa udało się połączyć sztukę angielskich podtekstów z wysmakowaną francuską stylistyką. To sprawia, że jego utwory stanowią dzisiaj obfite źródło możliwości inscenizacyjnych dla reżyserów, zaś widzów zapraszają do udziału w niezwykle atrakcyjnym, mądrym widowisku.

Wśród najsłynniejszych tytułów teatralnych autora granych niemal w całej Europie wypada wymienić, zrealizowany także na katowickiej scenie Andrzeja Dopierały, Diabelski młyn (Les montagnes russes, 2004) - słynny za sprawą paryskiej adaptacji w Teatre Marigny, gdzie w obsadzie znaleźli się Alain Delon oraz Astrid Veillon; Secret de familie (2008); L'Illusion conjugale (2009) najlepsze i największe dzieło artysty, w Polsce wystawiane jako Niebezpieczna gra; także pojawiający się na naszych scenach Konserwator (Le Technicien, 2010); czy by zamknąć to niepełne wyliczenie Nasze żony (Nos femmes, 2013). Dodajmy, że pisarz za swe dokonania artystyczne otrzymał dwukrotnie prestiżową nagrodę Moliere (2010, 2015) oraz w roku 2015 ważną dla każdego dramaturga Grand Prix du Theatre de LAcademie française. Warto wspomnieć, że niektóre teksty zostały przeniesione na ekran.


Szczęście w reżyserii Andrzeja Dopierały to wielki, choć kameralny, teatr dwojga aktorów. Od razu powiedzmy: znakomitych. Spotkanie z Anną Kadulską i Andrzejem Dopierałą, który także występuje w spektaklu, jest doświadczeniem teatru, który niczego od nas nie chce poza bliskością, obecnością, trwaniem. Przyszliśmy, aby przysiąść się do Luizy oraz Aleksandra, pogubionych w codzienności, niekochanych przez innych, żyjących gdzieś poza czasem, przysiąść do ich trudnych spraw, kruchych przemilczeń, strzępów zdań, czasem wykrzyczanych przy salwach śmiechu widzów, w innym miejscu zgaszonych jednym przejmującym spojrzeniem któregoś z dwojga kochanków - jednym słowem jesteśmy unieruchomieni czymś na kształt sieci spojrzeń, tików, gestów, a z tego wszystkiego wyłania się znana na pamięć historia rodzącego się uczucia, tu podzielona na sceny, sekwencje, przypominające filmowe ujęcia, zresztą obecne w spektaklu jako ciekawa ilustracja fabuły autorstwa Anny Dopierały.

Assous w tej sztuce jest bezlitosny, bo raz daje swym bohaterom nadzieję, innym razem ją odbiera. Śmiejemy się, owszem, ale jak się to mówi: przez łzy. Nie mamy gdzie się ukryć będąc jednocześnie świadkami zagmatwanej, choć, jak się wydaje, przewidywalnej do bólu historii niespełnienia, strachu przed samotnością, potrzeby bliskości. Można odnieść wrażenie, iż mieszkanie Luizy (Anna Kadulska wyśmienicie balansuje między pozorną kobiecą nieporadnością, zagubieniem i wzruszającą pewnością siebie) wypełnione jej smutnymi doświadczeniami, staje się coraz ciaśniejsze i to nie dlatego, że przebywa w nim uwięziony Aleksander (neurasteniczny, szukający wsparcia Andrzej Dopierała), ale ponieważ problemy tych dwojga niemłodych już, przeoranych przez życie ludzi, skupiły się niczym w soczewce, zagęściły w jednym miejscu i czasie. Nieważne o czym mówią w danej chwili pisarka i restaurator, artystka i zakotwiczony twardo w empirii codzienności mężczyzna, dwa byty, dwa światy, dwa przeglądające się w sobie odbicia. Ważne są rozedrgane spojrzenia, morze kłamstw, którymi obsypują się nieustannie, by za chwilę je zdemaskować, mistrzowska gra obojga sprawia, że niczym na fortepianie udaje się wygrać całą gamę nastrojów, które odmieniają przez nas przyklejonych do ich każdego ruchu. Radość, żal, śmiech, smutek, zazdrość i płacz - jak to możliwe, że tyle barw emocji, tyle wcieleń rozpaczy, niepokoju stoi na drodze do ich wspólnego szczęścia?

Ocalającą mocą tekstu autora Szczęścia, w bardzo dobrym tłumaczeniu Barbary Grzegorzewskiej, jest zawarty w nim humor. Zapewnia oddech, daje aktorom duże możliwości sztuki komediowej, przy tym nie jest nachalny, prosty, obcesowy. Przeciwnie, aktorzy wykorzystują wszelkie okazje, by wydobyć z dialogów całą finezję i paletę możliwości, jakie daje ten gatunek teatralny. W gmatwaninie ironicznych, sarkastycznych ripost Luizy skierowanych do miotającego się Aleksandra jest sporo miejsca na elementy liryczne, wręcz nuty nostalgii, uczucia. Należy pamiętać, oglądając sztuki Erica Assousa, że ich pozorny ład narracyjny, uporządkowanie poszczególnych wątków opowiadanej historii, jakie oferują odbiorcy, może w jednej chwili stać się złudzeniem. Niczym tytułowe szczęście, które przybliża się do bohaterów, by za sprawą jakiegoś kłamstwa, zachowania, słowa wypowiedzianego w złości, odpłynąć w nieznane.

Wypada zapytać, co zostanie po tej osobliwej wizycie w domostwie Luizy? Jakie myśli towarzyszyć nam będą, gdy wieczorem opuścimy oboje, niedługo po uroczystości weselnej? Z pewnością pytania, dość banalne, ale istotne w historii każdego związku dwojga ludzi. I nieważne przy tym, czy ona znajdzie w końcu szczęście u boku innego, zapominając o życiu dawnym, nieudanym małżeństwie. Nie jest ważne, czy on uspokoi myśli, patrząc wstecz na zostawioną rodzinę i wyruszy w nową podróż. Ważne będą pytania i je zabierzemy opuszczając gościnne progi Teatru Bez Sceny. A dotyczyć będą wszystkiego z czym zjawiliśmy się tego chłodnego wieczoru: nieustannego poszukiwania prawdziwej miłości, wiecznych niepowodzeń, nadziei, którą każdy nosi w sobie, wspomnień rzeczy przeszłych, bez których rzeczywistość byłaby trudna do wytrzymania.

Raz jeszcze wielki ukłon dla aktorstwa Anny Kadulskiej i Andrzeja Dopierały. Czystego, naturalnego, zwyczajnie pięknego, będącego również zaproszeniem widzów do udziału w opowieści, której zakończenia nie ujawnimy w tym miejscu. Bardzo pomocne w budowaniu nastroju intymnej adaptacji były oszczędne, proste kostiumy autorstwa Ewy Dopierały i realizacja światła Wojciecha Boruszki budująca klimat wszystkich ulotnych chwil, które wyczarowali przed nami artyści.

Guus Kuijer, holenderski pisarz, w Książce wszystkich rzeczy stwierdził: „Wiesz kiedy zaczyna się szczęście? Wtedy, kiedy człowiek przestaje się bać. Chwilowej samotności. Własnego towarzystwa. Własnych uczuć. Kiedy zaczyna wierzyć, że życie jest dobre. I rozumie, że sam strach zabija życie". Jedno jest pewne - po wizycie u Luizy i Aleksandra możemy na chwilę zapomnieć o niepokoju.  

Źródło: Miesięcznik "Śląsk" marzec 2021 oraz portal e-teatr.pl

GRUDZIEŃ 2020

boguslawa11 grudnia 2020, Siedziba Teatru Bez Sceny i Stowarzyszenia FAMI.LOCK

Rejsetracja czytania sztuki "RECHTORKA" Bogusławy Kożusznik-Kurosad

koncepcja i reżyseria: Andrzej Dopierała
zdjęcia i montaż: Krzysztof Lisiak
OSOBY:
Babcia: Bogusława Kożusznik-Kurosad
Maria: Anna Kadulska
Fela: Wioletta Smolińska
Artystka: Agnieszka Bieńkowska
Hela: Dorota Chaniecka
Kulikowa: Anna Wesołowska
Antosia: Alina Chechelska-Płoskonka
Marzena: Agata Słowik
Sąsiadka: Maria Bieńkowska
Milicjantka, Dziewczyna i Pijaczka: Agnieszka Radzikowska


opieka techniczna: Wojciech Boruszka

 

Zorganizowano przy wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

fwk

Listopad 2020

1523.10  (piątek) godz. 20.00 Eric Assous  "Szczęście"  / premiera otwarta

Komediodramat / reż. Andrzej Dopierała
Obsada: Anna Kadulska, Andrzej Dopierała / bilety 80 zł

czas trwania: 85 minut

REZERWACJE TELEFONICZNE: 606 61 926 / 602 442 707

ODWOŁANE


24.10  (sobota) godz. 19.00 Eric Assous "Szczęście" 

Komediodramat / reż. Andrzej Dopierała
Obsada: Anna Kadulska, Andrzej Dopierała / bilety 80 zł

czas trwania: 85 minut

REZERWACJE TELEFONICZNE: 606 61 926 / 602 442 707

ODWOŁANE


 

25.10  (niedziela) godz. 18.00 Eric Assous "Szczęście" 

Komediodramat / reż. Andrzej Dopierała
Obsada: Anna Kadulska, Andrzej Dopierała

czas trwania: 85 minut

REZERWACJE TELEFONICZNE: 606 61 926 / 602 442 707

ODWOŁANE

FRANCUSKI SYLWESTER 2019 W TEATRZE BEZ SCENY!  

 Jeżeli masz ochotę spędzić ostatni wieczór 2019 roku w unikatowym miejscu i atmosferze, to Francuski Sylwester w Teatrze Bez Sceny jest dla Ciebie! 

Zachęcamy do obejrzenia komediowego przeboju zeszłego sezonu! "KŁAMSTWO" Floriana Zellera w reżyserii i scenografii Andrzeja Dopierały to błyskotliwa  i mądra rozrywka w sam raz na pożegnanie Starego Roku! 
Zapraszamy do Siedziby Teatru przy 3 Maja 11 w Katowicach! kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. telefony 602 442 707 oraz  606 611 926

 

 31 grudnia (wtorek) godzina 18.00 Florian Zeller "Kłamstwo"

SYLWESTER | Komedia / reż. Andrzej Dopierała
Obsada: Ewa Kutynia, Andrzej Dopierała, Oliwia Spisak, Karol Gaj / bilety 80 ZŁ

Po spektaklu lampka szampana.

BILETY ONLINE: TICKETPORTAL | BILETY24 | KUPBILECIK

REZERWACJE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czas trwania: 75 minut


31 grudnia (wtorek) godzina 21.00 Florian Zeller "Kłamstwo"

SYLWESTER | Komedia / reż. Andrzej Dopierała
Obsada: Ewa Kutynia, Andrzej Dopierała, Oliwia Spisak, Karol Gaj / bilety 120 ZŁ

Lampka szampana, wino, słodki poczęstunek

BILETY ONLINE: TICKETPORTAL | BILETY24 | KUPBILECIK

REZERWACJE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

czas trwania: 75 minut 

 


 

10. Noc Teatrów Metropolii

 

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia / www.metropoliagzm.pl / www.nocteatrowmetropolii.pl

Metropoliantm

09.11 (sobota) godz.18.00  Florian Zeller "Kłamstwo" / NOC TEATRÓW METROPOLII

Komedia
/ reż. Andrzej Dopierała
Obsada: Ewa Kutynia, Andrzej Dopierała, Oliwia Spisak, Wiesław Kupczak  / bilety 20 i 10 zł

czas trwania: 75 minut

BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia / www.metropoliagzm.pl / www.nocteatrowmetropolii.pl


09.11 (sobota) godz. 21.30  Florian Zeller "Prawda" / NOC TEATRÓW METROPOLII

Komedia / dla Widzów dorosłych 
/ reż. Andrzej Dopierała 
Obsada: Marta Bartczak, Sara Lech, Andrzej Dopierała, Artur Święs / bilety 20 i 10 zł

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia / www.metropoliagzm.pl / www.nocteatrowmetropolii.pl 


09.11 (sobota) godz. 23.00 August Strindberg "Panna Julia" / NOC TEATRÓW METROPOLII

Pokaz filmowy pierwszego spektaklu Teatru Bez Sceny.

WSTĘP WOLNY / OBOWIĄZUJE WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA MIEJSC

Organizatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko - Zagłębiowska Metropolia / www.metropoliagzm.pl / www.nocteatrowmetropolii.pl 

 

 ntmMetropolia

 

 

Dedykowana śląskim Seniorom premiera PRAWDY

 03

W poniedziałek 21 października o 17.00 odbędzie się specjalna, dedykowana śląskim Seniorom, premiera komedii Floriana Zellera "Prawda" w reżyserii i ze scenografią Andrzeja Dopierały. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Śląskiego, a powstało w ramach TEATROGRANTU IK Katowice Miasto Ogrodów.

 

 slaskie

 teatrogranty

Skandynawski weekend w Teatrze Bez Sceny 

U nas odbyła się światowa prapremiera sztuki duńskiego dramaturga Petera Asmussena "BUNT" w reżyseri Andrzeja Dopierały

i tu, od dwóch lat gramy gorzko-słodką tragikomedię Jonasa Gardella "PRZYTULENI" w reżyserii Gabriela Gietzky'ego.        Obie sztuki można zobaczyć na świecie tylko u nas! To, co w Teatrze Bez Sceny najważniejsze! Wybitne teksty i żarliwe, emocjonalne aktorstwo. Dla dorosłych!

18 października (piątek)       o 19.00  Peter Asmussen „Bunt”

23

20 października (niedziela)  o 18.00   Jonas Gardell „Przytuleni”

13         

    

 

Prawda - premiera

11.10 (piątek) godz.19.30  Florian Zeller "Prawda"
przekład: Barbara Grzegorzewska


Komedia dla Widzów dorosłych 
/ reżyseria i scenografia: Andrzej Dopierała / PREMIERA

Obsada: Marta Bartczak, Sara Lech, Andrzej Dopierała, Artur Święs 

czas trwania: 75 minut

prawda1

prawda2

prawda3

 

teatrogranty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Goście z Chorwacji

04.06.2019 o godz. 18.00
„Bobočka”, teatr Moruzgva z Zagrzebia

Przedstawienie jest oparte na motywach powieści „Powrót Filipa Latinowicza” autorstwa Miroslava Krležy (adaptacja Ana Tonković Dolenčić).

W tytułowej roli Bobočki występuje Ecija Ojdanić, na scenie towarzyszy jej Robert Orhel.

plakat

1

2

3

5

4

Światowa prapremiera w Teatrze Bez Sceny: Peter Asmussen "BUNT"

 

Zapraszam na światową prapremierę dramatu "Bunt" Petera Asmussena, niedawno zmarłego, scenarzysty Larsa von Triera (Złota Palma w Cannes za "Przełamując fale"), jednego z twórców duńskiej DOGMY.

15 czerwca o 21.15 oraz 16 i 17 czerwca o 19.00 - oczywiście w Siedzibie przy 3 Maja 11 w Katowicach.

Tekst przetłumaczył na polski Paweł Partyka

Praw autorskich udzieliła nam Agencja Teatru i Dramatu "ADiT"

Na scenie:  Aleksandra Fielek, Paulina Anna Janik, Cecylia Wadas, Krzysztof Ciemierz i Andrzej Dopierała

Wśród współtwórców - Ewa Dopierała,  AnnaKorniluk Iwan i Karol Iwan

Nad techniką czuwa Wojciech Boruszka

Już można rezerwować miejsca! Jak zwykle telefonicznie:  606 611 926 i mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

3

2

Bilety na nasze spektakle można zakupić na portalach

tp   bilety24

Zapraszamy!


Spektakl FOCIE zaplanowany na 27 stycznia o godzinie 19.30 zostaje przeniesiony na inny termin.
Przepraszamy. O terminie nastepnej prezentacji poinformujemy w najbliższym czasie.

 

Zapraszamy na Psiunia!

28.01 (niedziela) Agnes i Daniel Besse "Psiunio" (komedia francuska)
reż. Andrzej Dopierała

Obsada: Anna Kadulska, Andrzej Dopierała, Dariusz Wiktorowicz
Bilety 25 zł (ulgowy) 40 zł (normalny)

10

 

 

12 stycznia - Focie - pokaz specjalny

 

 

12.01 (piątek) godz. 21.00 Kamil Szuszkiewicz „Focie”
Reż. Andrzej Dopierała 
Obsada: Noemi Berenstein, Angelika Lech, Paulina Janik, Karol Gaj
POKAZ SPECJALNY - tylko jeden raz, w pierwotnej wersji reżyserskiej
bilety 50 złotych ( bilety ulgowe nie obowiązują)

 

fot. Arkadiusz Ławrywianiec

13 stycznia - Mleczarnia

 

 

 

13.01 (SB) godz. 19:00 Jacek Rykała „Mleczarnia” 
Komediodramat / reż Jacek Rykała
Obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik / Bilety 25 i 40 zł

 

SYLWESTER W TEATRZE BEZ SCENY Eric Assous "DIABELSKI MŁYN'' godzina 18.00

 

 

17.12 (ND) godz. 18.30 Clare McIntyre „Bez czułości” 
Komediodramat / reż. Andrzej Dopierała 
Obsada: Katarzyna Dudek, Katarzyna Gajowniczek, Katarzyna Gołąb / Bilety 25 i 40 zł

Diabelski młyn i Mleczarnia na otwarcie grudnia - zapraszamy!

 

01.12 (PT) godz. 19:00 Eric Assous „Diabelski młyn”
Komedia / reż. Andrzej Dopierała 
Obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała / Bilety 25 i 40 zł


02.12 (SB) godz. 19:00 Jacek Rykała „Mleczarnia” 
Komediodramat / reż Jacek Rykała
Obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik / Bilety 25 i 40 zł

Pierwsze listopadowe spektakle już w najbliższy weekend!

18.11 (sobota) godz. 19.00 Jacek Rykała "Mleczarnia"
tragikomedia / reż. Jacek Rykała / bilety 25 i 40 zł
obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik

 

19.11 (niedziela) godz. 18.00 Eric Assous "Diabelski młyn"
komedia / reż. Andrzej Dopierała / bilety 25 i 40 zł
Obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała

Przytuleni w poniedziałek 23 października - zapraszamy

 

 

 23.10 (PON), godz. 19:00 Jona Gardell "Przytuleni"

OSTATNI RAZ Z IWONĄ CHOŁUJ!

reż. Gabriel Gietzky / scenografia Maria Kanigowska
obsada: Anna Kadulska, Iwona Chołuj, Paulina Janik (Szkoła Aktorska), Andrzej Dopierała
bilety 25 i 40 zł

 

 

 

 

 

Najbliższy weekend w TBS

mnt 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

METROPOLITALNA NOC TEATRÓW

30.09 (SB) godz. 19:00 Eric Assous "Diabelski Młyn"

komedia / reż. Andrzej Dopierała 

obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała.


METROPOLITALNA NOC TEATRÓW

Teatr Mały w Tychach

30.09 (SB) godz. 21:30  Jacek Rykała "Mleczarnia”   

tragikomedia / reż. Jacek Rykała

obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik, Agata Słowik / Aleksandra Fielek.  


 

01.10 (ND) godz. 18:00  Jacek Rykała "Mleczarnia”   

tragikomedia / reż. Jacek Rykała

obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik, Agata Słowik / Aleksandra Fielek.  

Zapraszamy po wakacjach!

09.09 (niedziela) godzina 19:00  Agnes i Daniel Besse „Psiunio”

15.09 (sobota) godzina 19:30 Peter Asmussen "BUNT"

21.09 (piątek) godzina 19:00 Sandra Jaworudzka "Baby"

22.09 (sobota) godzina 19:00 Eric Assous „Diabelski Młyn"

29.09 (sobota) od godziny 19:30 Noc Teatrów Metropolii
BRAK WOLNYCH MIEJSC.

Pomysłodawcą i inicjatorem Nocy Teatrów Metropolii jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia

Spot promujący Noc Teatrów Metropolii

Zapowiedź Nocy Teatrów Mertopolii

 

9mnt

 

Najbliższe spektakle

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy we wrześniu!

09 17

C. McIntyre „Bez czułości” - PREMIERA

 

 

Clare McIntyre

BEZ CZUŁOŚCI

reżyseria i scenografia

Andrzej Dopierała

 

obsada

Katarzyna Dudek

Katarzyna Gajowniczek

Katarzyna Gołąb

 

głosy męskie

Bartłomiej Błaszczyński

Michał Rolnicki

 

23.06 PIĄTEK godz. 19.00 - PREMIERA

24.06 SOBOTA godz. 19.00 

25.06 NIEDZIELA godz. 18.00

Przytuleni - 2 czerwca o 20.00, zapraszamy!

 

 

02.06 PIĄTEK godz. 20.00 Jonas Gardell „Przytuleni”

tragikomedia / reż. Gabriel Gietzky scen. Maria Kanigowska

obsada: Anna Kadulska, Iwona Chołuj, Paulina Anna Janik (Szkoła Aktorska T.Śl. ), Andrzej Dopierała.

Bilety 25 i 40 zł

Zapraszamy!

 

20.05 SOBOTA godz. 18.00 Miron Gavran „Mąż mojej żony”

Komedia / Teatr Kandyd 2 / reż. Henryk Adamek

Obsada: Dariusz Niebudek, Dariusz Wiktorowicz

Bilety 25 i 40 zł

więcej >>


21.05 NIEDZIELA godz. 18.00 Eric Assous Diabelski Młyn"

komedia / reż. Andrzej Dopierała 

obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała.

Bilety 25 i 40 zł

Mleczarnia i Psiuno - zapraszamy!

 

12.05 PIĄTEK godz. 19.00  Jacek Rykała Mleczarnia” 

tragikomedia / reż. Jacek Rykała

obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik, Agata Słowik / Aleksandra Fielek.  

Bilety 25 i 40 zł


13.05 SOBOTA godz. 19.00 A. D. Besse "Psiunio"

komedia / reż. Andrzej Dopierała

obsada: Anna Kadulska, Dariusz Wiktorowicz, Andrzej Dopierała

Bilety 25 i 40 zł

7 maja - Przytuleni

 

 

07.05 NIEDZIELA godz. 18.00 Jonas Gardell „Przytuleni”

tragikomedia / reż. Gabriel Gietzky scen. Maria Kanigowska

obsada: Anna Kadulska, Iwona Chołuj, Paulina Anna Janik (Szkoła Aktorska T.Śl. ), Andrzej Dopierała.

Bilety 25 i 40 zł

Psiunio - 21 kwietnia

 21.04 PIĄTEK godz. 19.00 A.D.Besse "Psiunio"

komedia / reż. Andrzej Dopierała

obsada: Anna Kadulska, Dariusz Wiktorowicz, Andrzej Dopierała

W piątek Mleczarnia, w niedzielę Diabelski Młyn...

0307.04 PIĄTEK godz. 19.00  Jacek Rykała Mleczarnia” 

tragikomedia / reż. Jacek Rykała

obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik, Agata Słowik / Aleksandra Fielek.  

Bilety 25 i 40 zł

 

 

 

 

 

 

 

0309.04 NIEDZIELA godz. 18.00 Eric Assous Diabelski Młyn"

komedia / reż. Andrzej Dopierała 

obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała.

Bilety 25 i 40 zł

Przytuleni - 2 kwietnia, 18.00

02.04 NIEDZIELA godz. 18.00 Jonas Gardell „Przytuleni”

tragikomedia / reż. Gabriel Gietzky scen. Maria Kanigowska

obsada: Anna Kadulska, Iwona Chołuj, Paulina Anna Janik (Szkoła Aktorska T.Śl. ), Andrzej Dopierała.

Bilety 25 i 40 zł

Zaczęło się od Panny Julii

 

31.03 PIĄTEK godz. 19.00 Wieczór teatralny 3. "Zaczęło się od Panny Julii"I

XX-lecie Teatru Bez Sceny

materiały archiwalne dotyczące "Panny Julii" A.Strindberga i pocżątków Teatru Bez Sceny

cena biletów - 20 zł

Zapraszamy!

Diabelski piątek

24.03 PIĄTEK godz. 19.00 Eric Assous Diabelski Młyn"

komedia / reż. Andrzej Dopierała 

obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała.

Bilety 25 i 40 zł 

Mleczarnia już w piątek!

17.03 PIĄTEK godz. 19.00  Jacek Rykała Mleczarnia” 

tragikomedia / reż. Jacek Rykała

obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik, Agata Słowik / Aleksandra Fielek.  

Bilety 25 i 40 zł

Tylko w sobotę o 19.15 - Andrzej Dopierała jako Charlie w "Dla Julii"!

10.03 PIĄTEK godz. 19.00 Agnes i Daniel Besse „Psiunio” 

komedia / reżyseria i scenografia Andrzej Dopierała

obsada: Anna Kadulska, Andrzej Dopierała, Dariusz Wiktorowicz.


11.03 SOBOTA  godz. 19.15 Margareta Garpe „Dla Julii” 

dramat / reżyseria i scenografia. Andrzej Dopierała

obsada: Anna Kadulska, Barbara Pigoń, Grzegorz Gadziomski.

WYJĄTKOWO!!! w roli Charliego - Andrzej Dopierała, jedyna okazja, żeby zobaczyć taki wariant przedstawienia

Bilety 25 i 40 zł


12.03 NIEDZIELA godz. 18.00 Jonas Gardell „Przytuleni”

tragikomedia / reż. Gabriel Gietzky scen. Maria Kanigowska

obsada: Anna Kadulska, Iwona Chołuj, Paulina Anna Janik (Szkoła Aktorska T.Śl. ), Andrzej Dopierała.

Bilety 25 i 40 zł

Diabelski młyn - Zapraszamy!

 

 

 

 

 

25.02 SOBOTA godz. 19.00 Eric Assous Diabelski Młyn"

komedia / reż. Andrzej Dopierała 

obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała.

Wieczór Jubileuszowy 05.02.2017

W niedzielę, 5 lutego w Siedzibie Teatru Bez Sceny i Stowarzyszenia FAMI.LOCK przy 3 Maja 11 w Katowicachspotkała się na jubileuszowym "rodzinnym" wieczorze, większość Twórców związanych z Teatrem na przestrzeni 20 lat istnienia.

Przyjechali z Krakowa, Warszawy, Wrocławia i całego Śląska.

Uroczystość uświetniła swoją obecnością Pani Marzena Szuba - Prezydent Miasta Katowice d/s Kultury i Polityki Społecznej i Pani Naczelnik Wydziału Kultury Edyta Sytniewska.
Przekazano list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Katowice dr. Marcina Krupy.

Przy okazji spotkania, otworzono wystawę fotogramów obrazujących dwudziestoletni dorobek artystyczny Teatru Bez Sceny.
Odbyła się projekcja filmu okolicznościowego, zmontowanego z materiałów archiwalnych.

Uroczystość była współfinansowana ze środków Miasta Katowice.

Dziękuję WSZYSTKIM, którzy przybyli i tym, którzy nie mogli być, a przesłali filmy, żeby choć w ten sposób uczestniczyć w naszym święcie, Zespołowi aktorskiemu "Dla Julii", który zagrał najtrudniesze chyba przedstawienie w karierze (na widowni w większości, inni aktorzy, reżyserzy, scenografowie i ludzie Teatru).
Dziękuję za prezenty, kwiaty a przede wszystkim za obecność i spotkanie.
Dziękuję mojej córce i wnuczkom za cudowny filmik i oczywiście mojej żonie Ewie za nieustające wsparcie wyrozumiałość i cierpliwość. Spotkania Jubileuszowe będziemy powtarzać co miesiąc przez cały Jubileuszowy Rok.

Będziemy zaglądać do Archiwum, a wystawa będzie dostępna nieodpłatnie dla wszystkich odwiedzających Teatr Bez Sceny.

Fotoreportaż Adama Konarskiego

Walentynki w Teatrze Bez Sceny

wtorek 14 lutego o 19.00
Diabelski młyn

bilety jak zwykle 25 i 40 zł

po spektaklu spotkanie karnawałowe, tańce do 24:00, muzyka, wino i słodki poczęstunek

bilet na spektakl i tańce w cenie 70 zł

istnieje możliwość dokupienia udziału w balu za 30 zł od osoby

Zapraszamy!

UWAGA! Odwołujemy "Mleczarnię"

LUTOWA "MLECZARNIA" ODWOŁANA!!!  Z przyczyn niezależnych od Teatru, jesteśmy zmuszeni odwołać spektakl prof.Jacka Rykały "Mleczarnia", planowany na 17 lutego o g.19.00.

Bilety zachowują ważność na 17 marca g.19.00  lub kasa zwraca pieniądze. Przepraszamy za niedogodności.

Zaczęło się od Panny Julii

10.02 PIĄTEK godz. 19.00 Wieczór teatralny "Zaczęło się od Panny Julii" 

XX-lecie Teatru Bez Sceny

20 lat temu, 3 lutego 1997 roku o tej porze, byliśmy już po premierze "Panny Julii" Augusta Strindberga w reżyserii Jana Maciejowskiego i ze scenografią Barbary Zawady.
Grali: Agnieszka Wróblewska, Alina Chechelska i Andrzej Dopierała.
Rok obchodów dwudziestolecia istnienia Teatru Bez Sceny uważam za otwarty!
Pierwszy jubileuszowy wieczór teatralny już 10 lutego o 19.00 w Siedzibie przy 3 Maja 11 w Katowicach.

Otwieramy archiwa! Będzie wystawa i filmy! Zapraszamy!


11.02 SOBOTA godz. 19.00 Agnes i Daniel Besse „Psiunio” 

komedia / reż. Andrzej Dopierała

obsada: Anna Kadulska, Andrzej Dopierała, Dariusz Wiktorowicz.

28 stycznia - Ostatni mężczyzna, który...

28.01 SOBOTA godz. 19.00 Oliver Sacks "Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem"

Teatr Czwarta Scena / reż. Agnieszka Radzikowska

obsada: Maria Baładżanow, Katarzyna Gołąb, Magdalena Tokarz, Beata Wójcicka, Karol Gaj, Arkadiusz Machel, Jakub Podgórski.

Ostatni pokaz spektaklu dyplomowego Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śłąskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.

Bilety 25 i 30 zł

Zapraszamy!

Oskar, Ruth i Julia...

21.01 SOBOTA godz. 20.30 Ingmar Villqist Oskar i Ruth"

tragikomedia / reżyseria Ingmar Vliiqist

obsada: Anna Kadulska i Andrzej Dopierała. Bilety 25 i 40 zł

02

 

22.01 NIEDZIELA  godz. 16.00 Margareta Garpe „Dla Julii” 

dramat / reżyseria i scenografia Andrzej Dopierała

obsada: Anna Kadulska, Barbara Pigoń, Grzegorz Gadziomski. Bilety 25 i 40 zł

06

Komediowy weekend w TBS

13.01 PIĄTEK godz. 20.30  Jacek Rykała Mleczarnia” 

tragikomedia / reż. Jacek Rykała

obsada: Andrzej Dopierała, Wiesław Sławik, Agata Słowik / Aleksandra Fielek.  Bilety 25 i 40 zł


14.01 SOBOTA godz. 19.30 Diabelski Młyn"

komedia / reż. Andrzej Dopierała 

obsada: Agnieszka Radzikowska, Andrzej Dopierała. Bilety 25 i 40 zł 

Psiuno i Przytuleni na otwarcie Nowego Roku

06.01 PIĄTEK godz. 19.00 Agnes i Daniel Besse „Psiunio”

komedia / reż. Andrzej Dopierała

obsada: Anna Kadulska, Andrzej Dopierała, Dariusz Wiktorowicz. Bilety 25 i 40 zł 

 

08.01 NIEDZIELA godz. 16.00 Jonas Gardell „Przytuleni”

tragikomedia / reż. Gabriel Gietzky 

obsada: Anna Kadulska, Iwona Chołuj, Aleksandra Fielek, Andrzej Dopierała. Bilety 25 i 40 zł

Otwarty Bilet Podarunkowy

Jak co roku zachęcamy także do kupna otwartych biletów podarunkowych w cenie 40 zł / sztuka. Bilety można zamawiać mailowo i odebrać w godzinach pracy kasy biletowej - w poniedziałki od 14 do 17 oraz od wtorku do czwartku od 10 do 15. :) Bilet jest ważny dla jednej osoby, można go wykorzystać do końca 2017 roku.

Sylwester w Teatrze Bez Sceny

Sylwester w Teatrze Bez Sceny? Czemu nie :)

Zapraszamy na czwarte w Siedzibie przy 3 Maja 11a powitanie Nowego Roku. Kto bywał u nas w poprzednich latach - niech poleca, albo przyjdzie znowu! :)

Zgłoszenia przyjmujemy pod numerem telefonu 602 442 707 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Cena: 150 zł / os. Ilość miejsc ograniczona.

PROGRAM:

21:00 Powitanie Gości: wino, owoce, słodkości

21:30 Sylwestrowy "Diabelski młyn"

22:45 Spotkanie towarzyskie: Sylwester z aktorami, muzyka, tańce, sałatki Pani Prezes

24:00 Powitanie Nowego Roku: szampan, zimne ognie

01:00 Zakończenie wieczoru

Ostatni grudniowy, weekend 2016 z Teatrem Bez Sceny

09.12 PIĄTEK godz. 19.00 Jonas Gardell „Przytuleni”


10.12 SOBOTA godz. 19.00 Jacek Rykała „Mleczarnia”


11.12 NIEDZIELA godz. 18.30 Margareta Garpe „Dla Julii”

 

Bilety 25 i 40 zł - zapraszamy!

 

 

Zapraszamy do subskrypcji!

Newsletter

Grudzień - najbliższe spektakle

02.12 PIĄTEK godz. 20.00

Oliver Sacks

„Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”

03.12 SOBOTA godz. 19.00

Agnes i Daniel Besse

„Psiunio”

04.12 NIEDZIELA godz. 18.00

Eric Assous

„Diabelski Młyn”

 

Weekend z Teatrem Bez Sceny

0126.11 (sobota) godz. 18.00

Andrzej Dopierała „Ciemno.Jasno.Cień.”
dramat / reż. Andrzej Dopierała
obsada: Katarzyna Gajowniczek, Maria Jękot, Magdalena Kaczmarek, Monika Szomko, Karol Gaj, Tomasz Madej oraz Autor.
Bilety 25 i 40 zł

 

 

 

 

 

0727.11 (niedziela) godz. 16.00

Margareta Garpe „Dla Julii”
dramat / reż. Andrzej Dopierała
obsada: Anna Kadulska, Barbara Pigoń, Grzegorz Gadziomski.
Bilety 25 i 40 zł

 

Karnet trzydniowy

25.11 (piątek) godz. 18.00 Oliver Sacks „Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem”

26.11 (sobota) godz. 18.00 Andrzej Dopierała „Ciemno.Jasno.Cień.”

27.11 (niedziela) godz. 16.00 Margareta Garpe „Dla Julii”

CENA 60 zł

Witamy w słoneczny poniedziałek. :) Przypominamy o możliwości skorzystania z promocji - kupując nasz karnet za 60 zł możecie obejrzeć wszystkie sztuki poniżej, oszczędzając w ten sposób kolejne 60 zł :) Można się podzielić ze znajomymi, jak nie dacie rady być na wszystkich. :) Rezerwujcie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teatr Bez Sceny poszukuje aktorek

W związku z przygotowaniami do nowych przedstawień Teatr Bez Sceny poszukuje 3 aktorek w wieku do 30 lat( ważny dziewczęcy wygląd) i jednej aktorki do 40 roku życia :-) Zgłoszenia na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pierwsze przesłuchanie odbędzie się 28 listopada o godzinie 10.00 w Siedzibie Teatru przy 3 Maja 11 w Katowicach.

Tekst można otrzymać drogą mailową po uprzednim kontakcie.

Diabelski młyn - 20 listopada, godz. 19:30

Ostatni raz graliśmy go 1 kwietnia to jest 7 miesięcy i 20 dni temu..."Diabelski młyn" E.Assousa wraca na afisz!
20 listopada (niedziela) o 19.30 w Siedzibie przy 3 Maja 11 w Katowicach. Zapraszam! Będzie śmiesznie, mądrze i wzruszająco.
Trzy w jednym w cenie jednego biletu :-) .

Przytuleni 12 listopada 18:00

"Przytuleni" Gardella w reżyserii Gabriela Gietzky'ego... w listopadzie tylko raz. O godzinie 18.00 w sobotę 12 listopada

Oczywiście w Siedzibie Teatru Bez Sceny przy ulicy 3 Maja 11 w Katowicach. Zapraszam!

"Jest w nas bezgraniczna potrzeba miłości. Dlatego tutaj jestem. Gotowy do jeszcze jednej porażki. Gotowy, do jeszcze jednego rozerwania się na strzępy."

Mleczarnia

4 listopada o 19.30 "Mleczarnia" prof. Jacka Rykały.

Przyjaźń, alkohol, kobiety, dorastanie, Sosnowiec.

A to wszystko w mistrzowskim wykonaniu Andrzeja Dopierały i Wiesława Sławika.

Pieczę nad nimi będzie trzymać Ola Fielek ;)

Rezerwacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie 606 611 926.

Zapraszamy!

 

Repertuar

Grudzień w Teatrze Bez Sceny - zapraszamy do zapoznania się z najnowszym repertuarem

 

Przytuleni

Październikowe pokazy "Przytulonych" za nami.
Kto nie widział lub chciałby obejrzeć jeszcze raz, będzie miał okazję 12 listopada (sobota) o godzinie 18.00.
Zachęcamy do rezerwacji, gdyż kilka osób już zapowiedziało swoje przybycie.
A w październiku zapraszamy jeszcze na wspólne poszukiwanie Psiunia oraz nostalgiczną podróż do czasów szkolnych w Ciemno.Jasno.Cień.

Ciemno.Jasno.Cień

Najbliższy pokaz "Ciemno.Jasno.Cień." 28.10 o godz. 19.00.
Rezerwacje Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 606 611 926. Zapraszamy!

„Ciemno. Jasno.Cień” autorski spektakl Andrzeja Dopierały to oparta na faktach, przejmująca, czasem zabawna historia o bezprzykładnej miłości i poświęceniu, o naturze człowieka
i współczesnym świecie doby Internetu. To również nostalgiczna podróż do czasów młodości – świata, w którym wszystko było prostsze i inaczej smakowało.

Na scenie oprócz Autora, sześcioro młodych aktorów.
Ich talent, pasja i energia!

Andrzej Dopierała "Ciemno.Jasno.Cień."
reż. Andrzej Dopierała

Obsada: Katarzyna Gajowniczek, Maria Jękot, Magdalena Kaczmarek, Monika Szomko, Karol Gaj, Tomasz Madej i Autor.